NCINDEX kurs na żywo
NCINDEX wykres na żywo
Powyższy indeks i wykres NCINDEX jest prezentowany w czasie rzeczywistym, co oznacza, że przedstawiana cena jest zawsze aktualną wartością indeksu NCINDEX. Dane dotyczące kursu NCINDEXpochodzą z serwisu TradingView. Dzięki temu o każdej porze może sprawdzić na łamach naszego portalu ile wynosi NCINDEX. Warto wiedzieć, że kurs NCINDEX zmienia się w czasie trwania sesji bardzo dynamicznie, dlatego, aby być na bieżąco, warto sprawdzać go jak najczęściej.
Czym jest NCINDEX?
Indeks NCIndex jest indeksem giełdowym dedykowanym akcjom spółek notowanych na alternatywnym rynku NewConnect. Jego datą bazową jest 30 sierpnia 2007 roku, kiedy to NCIndex wystartował z poziomu 1000 punktów. W 2020 roku wahał się w przedziale pomiędzy 200 a 600 punktów. Co istotne, indeks NCIndex skupia akcje wszystkich spółek notowanych na NewConnect, których wolumen obrotu na akcjach jest wyższy niż 10%, a wartość akcji w obrocie wynosi co najmniej 1 milion złotych. Warto podkreślić, że w indeksie nie znajdują się firmy będące w stanie upadłości ani te, które zostały wpisane do segmentu NC Alert. Indeks NCIndex jest także indeksem dochodowym, uwzględniającym nie tylko same ceny akcji, ale także dochody z dywidend i prawa poboru123.
Jeszcze do września 2016 roku na rynku NewConnect istniał indeks NCIndex30. Władze GPW zdecydowały się jednak na nową segmentację rynku, wprowadzając trzy nowe segmenty: NCFocus, NCBase oraz NCAlert. Te zmiany miały na celu zapewnienie większej transparentności rynku oraz ułatwienie inwestorom identyfikacji spółek pod kątem ich sytuacji finansowej. Teraz, indeks NCIndex jest jednym z kluczowych wskaźników dla inwestorów śledzących rynek NewConnect.
Zobacz również, czym jest WIG, WIG20, WIG140, mWIG40 oraz sWIG80, a także sprawdź kurs oraz notowania największych spółek giełdowych, jak Orlen oraz CD Projekt.
Analityk techniczny chętnie dzieli się swoją wiedzą z zakresu tematyki finansowej i inwestycyjnej. Doświadczony w inwestycjach giełdowych, jak i na rynku kryptowalut. Zwolennik dywersyfikacji portfela, w którego skład powinny wchodzić zarówno inwestycje obarczone większym ryzykiem (giełda, forex, kryptowaluty), jak i te charakteryzujące się mniejszym (nieruchomości, srebrne i złote sztabki, monety bulionowe i kolekcjonerskie).